Jak nejlépe zabalit balík
Základním krokem pro zabalení zásilky je vhodný výběr krabice. Krabice nemusí být nová ideální je použít tu, kterou již máte doma a tím jí dát druhou šanci na využití.
Dále byste měli odhadnout váhu a typ vaší zásilky a na tomto základě začít s obalováním.
Samozřejmě se dá zboží zabalit pouze jen do fólie nebo igelitu, ale na tyto zásilky lze jen velmi zřídka uplatnit reklamaci v případě poškození.
Po výběru vhodné krabice se přesouváme k druhému kroku použití vnitřní výplně. Ideálním pomocníkem pro výplň volného prostoru v krabici je bublinková fólie nebo mirelon.
Důležité je použít co nejvíce polstrování vnitřního prostou, aby se předměty v balíky volně nepohybovaly ani při prudším pohybu. Každá vrstva polstrování je další vrstvu ochrany. Doporučuje se minimálně 5 cm od stěn krabice.
Pokud je to možné, je ideální nejprve před výplní stěn obalit zasílány předmět bublinkovou fólii. Poté ho vložit do krabice a následně začít vyplňovat volná místa. Velmi efektivní je tvorba takzvaných vzduchových polštářů. Ty vytvoříte smotáváním bublinkové fólie do válečků, které následně vložíte do volných prostor v krabici
Jako nouzové řešení můžete použit i dobře zmačkané noviny, samotné nezmačkané noviny vám ale dostatečnou ochranu nezaručí.
Mezi poslední kroky u balení krabice je důkladné oblepení lepicí páskou.
Ideální je oblepit všechny spojované díly a klopy. Doporučujeme oblepit i hrany balíku a starší pásky, pokud je krabice již použitá. V případě těžké zásilky oblepte balík na více místech kolem dokola.
Pokud je váš balík těžký je ideální ho navíc zafixovat stretch fólií. Stretch fólie jsou v naší nabídce v několika barevných provedeních od transparentní přes černou, bílou, červenou, modrou a zelenou.
Jeli váš balík, ale opravu těžký doporučujeme navíc přes stretch fólii přidat vázací pásku. S přidáním vázací pásky bude váš balík opravdu nárazu vzdorný a měl by cestu bez problému vydržet v původním stavu.